Τρέιλερ και πόστερ για τον Γκάτσμπι του Μπαζ Λούρμαν
Μπορεί να έχει ταυτιστεί κινηματογραφικά με τον Ρόμπερτ Ρέντφορντ, όμως, ο Λεονάρντο Ντι Κάπριο θα κάνει ότι μπορεί για να δώσει τη δική του εκδοχή. Ο λόγος για τον Μεγάλο Γκάτσμπι, τον ήρωα του μυθιστορήματος του Φράνσις Σκοτ Φιτζέραλντ, που μεταφέρει στο σινεμά ο Μπαζ Λούρμαν (Moulin Rouge).
Το πρώτο τρέιλερ δόθηκε στη δημοσιότητα και αποκαλύπτει ένα σύμπαν λαμπερό και υπερβολικό (από αυτά που μας έχει συνηθίσει ο σκηνοθέτης), δείχνοντας ότι ο ήρωας του Φιτζέραλντ αποτελεί φυσική επιλογή για τον εικονοκλάστη σκηνοθέτη.
εξαιρετικο τρεηλερ. Μονο να μην εχει πολυ τραγουδι-απ΄τη Μαλιγκαν κυριως- γιατι δε θα τ’αντέξω…