Dream Toy: Υπέροχα storyboards από μία υπέροχη μικρού μήκους
Κάτι υπάρχει κάτω από το κρεβάτι στο ακατάστατο, παιδικό δωμάτιο. Τι περιμένει;
Ένας ξεχωριστός ήρωας πρωταγωνιστεί στην υπέροχη -και άκρως συγκινητική- μικρού μήκους ταινία «Dream Toy» που θα προβληθεί σε λίγες ημέρες στο Βερολίνο, στο πλαίσιο του Hellas Filmbox Berlin.
O σκηνοθέτης Χρήστος Χουλιάρας μοιράστηκε μαζί μας μερικά από τα πανέμορφα storyboards της ταινίας (έργο του Γιώργου Τασιούλα που έφτιαξε και τα storyboards για την ταινία του Αλέξη Αλεξίου, «Τετάρτη 04:45»)
Τα storyboards αποτελούν από μόνα τους μικρά έργα τέχνης και οι Cinεπιβάτες σάς παρουσιάζουν μερικά από αυτά:
Αξίζει να αναφέρουμε μερικά από τα βραβεία της ταινίας: Βραβείο δεύτερης καλύτερης ταινίας στις 21ες Νύχτες Πρεμιέρας. Βραβείο της Ομοσπονδίας Κινηματογραφικών Λεσχών Ελλάδας στο 38ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Δράμας. Βραβείο κοινού στο Φεστιβάλ Psarokokalo.
* Στο πλαίσιο του Hellas Filmbox Berlin, η ταινία του Χρήστου Χουλιάρα θα προβληθεί την Παρασκευή 20/1 στις 18:15 (Cinema 3), ενώ η επαναληπτική προβολή θα γίνει το Σάββατο 21/1 στις 15:00 (Cinema 3).
Τασιουλας και Χουλιαρας μεγαλου μηκους αμεσα μπας και δει ασπρη μερα το Ελληνικο σινεμα