Επιστρέφει το Ταινιόραμα
Για ακόμη μία χρονιά, στον κινηματογράφο Άστυ πραγματοποιείται το Ταινιόραμα, ένας κινηματογραφικός μαραθώνιος που λαμβάνει χώρα τα τελευταία χρόνια με αγαπημένες και ξεχωριστές προβολές. Θα προβληθούν ταινίες που βραβεύτηκαν ή κέρδισαν τις εντυπώσεις σε διάφορα κινηματογραφικά φεστιβάλ, μαζί με κλασικά διαχρονικά κινηματογραφικά φιλμ που αγαπιούνται μέχρι σήμερα.
Συνολικά προβάλλονται 143 ταινίες, μεταξύ των οποίων η «Περίπτωση Συνείδησης» του Βαχίντ Τζαλιλβάντ, το αριστοργηματικό «Παρίσι, Τέξας» του Βιμ Βέντερς, το «Μαζί ή Τίποτα» του Φατίχ Ακίν, αλλά και ταινίες σκηνοθετών που το Ταινιόραμα τιμά κάθε χρόνο όπως οι Αντρέι Ταρκόφσκι, Ντείβιντ Λίντς, Λουίς Μπουνιουέλ, Τζιμ Τζάρμους και ακόμα περισσότεροι.
Το Ταινιόραμα θα διαρκέσει μέχρι και τις 3 Ιουλίου, καθημερινά με 3 προβολές και ενιαίο εισιτήριο 5 ευρώ.
Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα δείτε στη σελίδα του κινηματογράφου Άστυ στο Facebook