Τα πολύχρωμα και ποπ giphy του Short Fuse
Ακολουθώντας τα βήματα των ποπ πόστερ του Νίκολας Γουίντινγκ Ρεφν (Drive), οι συντελεστές του Short Fuse αποφάσισαν να δημιουργήσουν χρωματιστά, ποπ giphy (κινούμενες εικόνες) με τους κεντρικούς χαρακτήρες της ταινίας.
Πυροβολισμοί, κυνηγητά, εκρήξεις. Το Short Fuse, «η πρώτη ελληνική ταινία δράσης» όπως έχουν βιαστεί να τη χαρακτηρίσουν πολλοί φαίνεται πως εμπνέεται από αγαπημένες ταινίες δράσης: Driver, Τρέξε Λόλα Τρέξε, Phone Booth, Premium Rush, Speed, Saw, Fast and Furious, Crank και πλείστες άλλες.