Τριλογία το Χόμπιτ
![THE HOBBIT - The Scroll](https://i0.wp.com/cinepivates.com/wp-content/uploads/2012/07/THE-HOBBIT-The-Scroll-1024x137.jpg?resize=800%2C107)
Οι φήμες επιβεβαιώθηκαν: τριλογία θα είναι τελικά το Χόμπιτ του Πήτερ Τζάκσον. Φαίνεται ότι ο σκηνοθέτης του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών δεν θα αφήσει τίποτα που να μην κινηματογραφήσει. Η τρίτη ταινία θα προβληθεί το καλοκαίρι του 2014. Ο Πήτερ Τζάκσον άφησε να εννοηθεί στο πρόσφατο Comic-Con ότι το Χόμπιτ θα είναι τελικά τρεις ταινίες και ότι έχει δημιουργήσει μια ιστορία που περιλαμβάνει στοιχεία από 125 σελίδες με παραρτήματα που ο Τόλκιν συμπεριέλαβε σε άλλα βιβλία. Πολλοί βέβαια είναι εκείνοι που θεωρούν ότι είναι υπερβολή να φτιαχτούν τρεις ταινίες από ένα βιβλίο και 125 σελίδες με σημειώσεις, αλλά ο Πήτερ Τζάκσον έχει αποδείξει ότι όποτε κάποιος τον αμφισβητεί, εκείνος κάνει τη δουλειά του καλύτερα.
Ας περιμένουμε λοιπόν και θα δούμε…
Μέχρι τότε: Δείτε το πόστερ, διαβάστε περισσότερα για την ταινία και διαβάστε για τα 48 καρέ το δευτερόλεπτο
Pingback: Cinepivates – το Χόμπιτ του Τζάκμαν και το Τσιφτετέλι του Γκάνταλφ!
Pingback: Cinepivates – Tο Χόμπιτ του Τζάκμαν και το Τσιφτετέλι του Γκάνταλφ!
Pingback: Cinepivates – Tο Χόμπιτ του Τζάκσον και το Τσιφτετέλι του Γκάνταλφ!