Η Τζένιφερ Άνιστον βρίζει… αλά ελληνικά
Τις ελληνικές της ρίζες θυμήθηκε η Τζένιφερ Άνιστον όταν κλήθηκε να παίξει σε «διαγωνισμό βρισιάς» στο σόου του Τζίμι Κίμελ. Η Άνιστον βρέθηκε αντιμέτωπη με την φίλη της από τα χρόνια των Friends, Λίζα Κούντροου και η μάχη που ακολούθησε περιλάμβανε πολλά «μπιπ».
Μία από τις πρώτες βρισιές που θυμήθηκε η Άνιστον ήταν και η λέξη «malakas». Όταν ο Κίμελ τη ρώτησε «τι είναι αυτό;» εκείνη απάντησε: «Είναι ελληνικό».
Βοηθούμενη και από την ελληνική βρισιά, η Άνιστον κέρδισε την αναμέτρηση. Να σημειώσουμε ότι νικητής αναδεικνύεται εκείνος που έχει πει τις πιο ευφάνταστες βρισιές, ενώ χάνει όποιος επαναλάβει μια βρισιά, όποιος δεν απαντήσει μέσα στον χρόνο ή όποιος πει κάτι που απλά δεν θεωρείται βρισιά.