«Μικρό Θερινό Σινεμά» από το Micro μ Festival
Το Micro μ Festival, που θα διεξαχθεί για 6η συνεχόμενη χρονιά την πρώτη μέρα του Οκτώβρη, ξεκινάει φέτος ένα project που θα γεμίζει τα καλοκαιρινά βράδια του Ιουλίου όσων θα μείνουν στην πρωτεύουσα – και όχι μόνο.
Το project ονομάζεται «Μικρό Θερινό Σινεμά» και, όπως μπορείτε να φανταστείτε, οι αρμόδιοι του φεστιβάλ θα προβάλλουν ταινίες από προηγούμενες διοργανώσεις μέσω της σελίδας του Micro μ στο Facebook.
Οι προβολές θα γίνονται κάθε Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00, ενώ το εβδομαδιαίο πρόγραμμα θα ανακοινώνεται κάθε Κυριακή στη σελίδα. Αυτή την Τρίτη (12/7) ξεκινάει το project με την προβολή της ταινίας του Στάμου Τσάμη “No Parking”.
Η σελίδα του φεστιβάλ στο Facebook είναι : https://www.facebook.com/micromfestival/?fref=ts