Paperboy με Nicole Kidman όπως ίσως δεν την έχετε ξαναδεί…
![The paperboy](https://i0.wp.com/wearemoviegeeks.com/wp-content/uploads/the-paperboy-ThePaperBoy_KA_rgb-560x829.jpg?resize=448%2C663)
Στην ταινία, ο Ward Jansen (Matthew McConaughey), ένας δημοσιογράφος για την Miami Times προσλαμβάνει τον αδελφό του Τζακ (Zac Efron), για να βοηθήσει αυτόν και τον Yardley Acheman (David Oyelowo) να διερευνήσουν μια υπόθεση σε μια μικρή πόλη της Φλώριντας.
Η Charlotte Bless (Νικόλ Κίντμαν), μια παράξενη, όμορφη γυναίκα που αλληλογραφεί με καταδικασμένους σε θάνατο και τους ερωτεύεται, έχει πείσει τους Ward και Yardley ότι ο Hilary Van Wetter (John Cusack) είχε λανθασμένα καταδικαστεί για τη δολοφονία ενός σερίφη Καθώς ξετυλίγεται έρευνα, γίνεται σαφές στους αδελφούς ότι κρύβονται περισσότερα πίσω από αυτήν την ιστορία από ό, τι στην αρχή πίστεψαν, και σύντομα συνειδητοποιούν ότι έχουν ξεκινήσει ένα ταξίδι γεμάτο προδοσία. Η ταινία βασίζεται στο μυθιστόρημα του Pete Dexter.
Σύγκρουση, κίνδυνος, απάτη, αποπλάνηση και προδοσία.
Τη σκηνοθεσία υπογράφει ο Lee Daniels αυτός ο υπέροχος τύπος, που έχει βοηθήσει την μαύρη νεολαία να ψηφίσει και να ενημερωθεί, που με τον ‘Χορό των Τεράτων‘-την [highlight color=”yellow, black”]πρώτη του παραγωγή[/highlight], έστειλε την Halle Berry στα όσκαρ και μερικά χρόνια μετά έγραψε και σκηνοθέτησε το Precious ένα έργο που αγαπήθηκε επίσης πολύ από τους κριτικούς.
Εξαιρετικό ενδιαφέρον παρουσιάζει όπως είναι προφανές το καστ:
Nicole Kidman με πολύ trashy εικόνα, Matthew McConaughey+Zac Efron,
και ο αβασάνιστα αγαπημένος μου John Cusack
[highlight color=”yellow, black”]Το trailer βγήκε πριν δύο ώρες… [/highlight]
Η ταινία θα βγει τον Οκτώβριο…be ware!!!!!!!