Το νέο πρότζεκτ του Γιώργου Σερβετά στο Berlinale Co-Production
Στην Αγορά της Berlinale ταξιδεύει η τρίτη ταινία του σκηνοθέτη Γιώργου Σερβετά με ξένο τίτλο The Woman With the Gun (Η Γυναίκα με το Όπλο). Η ταινία, σε παραγωγή της Argonauts Productions, θα αναζητήσουν συμπαραγωγούς στο Βερολίνο από τις 17 έως τις 21 Φεβρουαρίου.
Συνολικά, στο Berlinale Co-Production Market επιλέχθηκαν 21 πρότζεκτ σε σύνολο 326. Η πλειοψηφία αποτελούν ευρωπαϊκές παραγωγές ή συμπαραγωγές με προϋπολογισμούς που ξεκινούν από τα 750.000 ευρώ και φτάνουν τα 6 εκατομμύρια ευρώ.
Υπενθυμίζεται ότι η προηγούμενη ταινία του Γιώργου Σερβετά, «Να Κάθεσαι και Να Κοιτάς» είχε κάνει πρεμιέρα στο Φεστιβάλ του Βερολίνου.