Κινηματογραφική συνεργασία Μέριλ Στριπ – Τομ Χανκς
Είναι δύο από τους καλύτερους ηθοποιούς της γενιάς τους, με πολλούς κριτικούς να υμνούν τις ερμηνείες τους σε κάθε ταινία. Όμως, δεν τους είχαμε δει ποτέ μαζί να συμπρωταγωνιστούν σε ταινία και ανυπομονούμε για το αποτέλεσμα.
Η Μέριλ Στριπ και ο Τομ Χανκς θα συμμετέχουν στην νέα ταινία του Στίβεν Σπίλμπεργκ με τίτλο «The Post». Η ταινία αφορά τη δημοσίευση των Εγγράφων του Πενταγώνου το 1971 από τη Washington Post, μια υπόθεση που ήταν πρωτοσέλιδο σε ολόκληρο τον κόσμο όταν ο αρχισυντάκτης και η εκδότρια της εφημερίδας ήρθαν σε αντιπαράθεση με την αμερικανική ομοσπονδιακή κυβέρνηση για το δικαίωμά του να τα δημοσιεύσουν.
Ο Τομ Χανκς θα υποδυθεί τον διευθυντή Μπεν Μπράντλι, ενώ η Στριπ θα ενσαρκώσει την εκδότρια Κέι Γκρέιαμ. Στα ξένα δίκτυα δεν διευκρινίζεται πότε θα ξεκινήσουν τα γυρίσματα της ταινίας. Ωστόσο, ο Σπίλμπεργκ ασχολείται ήδη με την παραγωγή της ταινίας του «Ready Player One», που αναμένεται να προβληθεί τον Μάρτιο του 2018.