Aνοίγει τις πύλες του το Odeon Novacinema Μαρούσι
Πολύ μάς λύπησε το κλείσιμο του αγαπημένου Kosmopolis στα βόρεια προάστεια, αλλά η Odeon επιστρέφει στα κινηματογραφικά δρώμενα, ανοίγοντας ξανά τις τρεις αίθουσες του Odeon Μαρούσι.
Το σινεμά ανοίγει από σήμερα, Δευτέρα, τις πύλες του στη Λεωφόρο Κηφισίας 215 στο Μαρούσι – απέναντι από το άλσος Συγγρού.
Οι κινηματογραφικές αίθουσες ανακαινίστηκαν ριζικά και εξοπλίστηκαν με σύγχρονα συστήματα προβολής.
Οι αίθουσες είχαν διακόψει τη λειτουργία τους εδώ και 9 χρόνια.
Το Novacinema Odeon Μαρούσι βρίσκεται σε κοντινή απόσταση από τον σταθμό ΗΣΑΠ. Η πρόσβαση με λεωφορείο γίνεται με τις γραμμές 500, 550, Α7, Χ14 και 446, 501, Α8 (στάσεις «Σχολεία» και «Ηρώδου Αττικού»).