Ανοιχτή συζήτηση στα πλαίσια του 26ου Πανοράματος Ευρωπαϊκού Κινηματογράφου
«Ευρωπαϊκό σινεμά – Νότος vs Βορράς» είναι το θέμα της ανοιχτής συζήτησης που θα διεξαχθεί στα πλαίσια του 26ου Πανοράματος Ευρωπαϊκού Κινηματογράφου, με αφορμή τη προβολή της ταινίας «Viva la liberta!» του Roberto Ando.
Η συζήτηση θα διεξαχθεί στο βιβλιοπωλείο ΙΑΝΟΣ την Πέμπτη 21 Νοεμβρίου και ώρα 12:30 μ.μ. Οι εισηγητές θα είναι οι κριτικοί κινηματογράφου Ανδρέας Τύρος και Νίκος Κουρμουλής, καθώς και ο καλλιτεχνικός διευθυντής του Φεστιβάλ Νίνος Φένεκ Μικελίδης.
Βιβλιοπωλείο ΙΑΝΟΣ: Σταδίου 24 , Αθήνα