Φτηνά Τσιγάρα στην πλαζ Φρεαττύδας
Τη Δευτέρα, 10 Ιουλίου, στις 21:00 το βράδυ, θα πραγματοποιηθεί ειδική προβολή της ταινίας «Φτηνά Τσιγάρα», στην πλαζ Φρεαττύδας (Ακτή Θεμιστοκλέους) στον Πειραιά.
Εκεί θα βρίσκεται ο δημιουργός και πρωταγωνιστής του φιλμ, Ρένος Χαραλαμπίδης, για να μιλήσει και να παίξει τις αγαπημένες του μουσικές, μετά το τέλος της προβολής.
Είσοδος ελεύθερη.
Για όλους εμάς, τη γενιά των 30κάτι και των 40κάτι, τα Φτηνά Τσιγάρα υπήρξαν μία αποκάλυψη. Σε μία εποχή που κυριαρχούσε το κακό σινεμά -με κάποιες ελάχιστες φωτεινές εξαιρέσεις-, ο Ρένος Χαραλαμπίδης, έβγαζε στις αίθουσες μία ταινία για μας.
Για μας, τους ρομαντικούς, που δεν φοβόμασταν να γυρίζουμε βράδυ στην Αθήνα, να ερωτευόμαστε, να ψάχνουμε γωνίες, να συλλέγουμε στιγμές.