To Sandy Beach του Θ.Παπαστεργίου πάει Τορόντο
Το Sandy Beach, η πρώτη μικρού μήκους ταινία του Θάνου Παπαστεργίου, ταξιδεύει στο Φεστιβάλ Κινηματογράφου του Τορόντο για να διαγωνιστεί στο μικρού μήκους τμήμα του Φεστιβάλ.
Η ιστορία τοποθετείται στην καλοκαιρινή Κρήτη, όπου μια γυναίκα (Θεανώ Βασιλείου) με τον πατέρα της (Χρήστος Καλαβρούζος) πηγαίνουν για το καθημερινό τους μπάνιο. Κάτι όμως θα αλλάξει την ρουτίνα της μέρας.
Ο Θ.Παπαστεργίου έχει εργαστεί ως ενδυματολόγος στο «Attenberg» της Αθηνάς Ραχήλ Τσαγγάρη, στις «Άλπεις» του Γιώργου Λάνθιμου και στη θεατρική «Μήδεια» του Δημήτρη Παπαιωάννου.
Η διεύθυνση της φωτογραφίας ανήκει στον Χρήστο Καραμάνη.
Η παραγωγή είναι της Haos Productions.