SeaNema: Προβολή του Suntan σε ferry boat
Μία άκρως πρωτότυπη ιδέα είχε το Φεστιβάλ Κινηματογράφου SeaNema που πραγματοποιείται αυτές τις ημέρες στην Κεφαλονιά. Πραγματοποίησε μία μυστική προβολή της ταινίας Suntan του Αργύρη Παπαδημητρόπουλου στο υπαίθριο γκαράζ ενός ferry boat!
Η προβολή πραγματοποιήθηκε στις 00:30 τη νύχτα, στο γκαράζ του «Βάσος Κ.» στο λιμάνι του Αργοστολίου.
Μάλιστα, ο πρωταγωνιστής της ταινίας Μάκης Παπαδημητρίου βρισκόταν ανάμεσα στους θεατές.
Επρόκειτο για μια μοναδική εμπειρία. Το SeaNema πραγματοποιείται σε παραλίες, δίπλα στο κύμα, σε υπέροχα κτήματα και γενικότερα σε πανέμορφες γωνιές ενός πανέμορφου νησιού.
Οι Cinepivates είναι χορηγοί επικοινωνίας της διοργάνωσης.