Ο Λάνθιμος συναντά τον Γουές Άντερσον
Και συγκεκριμένα ο Κυνόδοντας συναντά το The Royal Tenenbaums. Μπορεί οι δύο ταινίες να διαφέρουν πολύ σε ύφος, αλλά έχουν κάποιες ομοιότητες όσον αφορά τα προβληματικά τέκνα και την ισχυρή πατρική φιγούρα. Με βάση αυτό, λοιπόν, η ομάδα Mashups/Μασάψ ανέβασε στο YouTube ένα βιντεάκι που συνδυάζει τις δύο ταινίες. Οι εικόνες από τον Κυνοντα του Γιώργου Λάνθιμου, συναντούν το σάουντρακ και τον ήχο της ταινίας του Άντερσον σε ένα απολαυστικό αποτέλεσμα που φέρει τον τίτλο… The Royal Dogtooth.