Ανοίγουν τα πρώτα θερινά
Με τον Μάιο να μας επιφυλάσσει καιρό… καλοκαιριού (τουλάχιστον προς το παρόν), οι πρώτες θερινές αίθουσες ανοίγουν δειλά δειλά για να υποδεχθούν τους σινεφίλ δίπλα στο καθιερωμένο σινεφίλ και αγιόκλιμα.
Ο Ζέφυρος έχει ήδη ανοίξει από την προηγούμενη εβδομάδα, ενώ τις πύλες τους ανοίγουν τα Σινέ Θησείο, Σινέ Παλλήνη, Σινέ Παρί, Σινέ Γέρακας και Σινέ Σελήνη, δίνοντας τη δυνατότητα στους σινεφίλ να παρακολουθήσουν είτε κλασικές ταινίες, είτε ταινίες που προβλήθηκαν στις αίθουσες στη διάρκεια της χρονιάς (και εκείνοι δεν πρόλαβαν να τις δουν), είτε ταινίες Α’ Διανομής, όπως τους πρόσφατους Avengers.
Διαβάστε επίσης: Τα θερινά και η γοητεία του αττικού ουρανού